- Повторно ќе ја сменам средината. Не останувам во Вардар, а каде ќе продолжам се уште не знам. Имам понуди, а брзо ќе решам, изјави Дамњановиќ за „Спортски журнал“.

Дамњановиќ во Вардар дојде пред две сезони од редовите на данскиот тим Виборг. Во редовите на македонскиот првак во следната сезона остануваат: Андреа Кликовац, Андреа Лекиќ, Барбара Лазовиќ, Татјана Хмирова и Александра Лакрабер.

Нови имиња од следната сезона ќе бидат српските пикери Драгана Цвијиќ и Марија Петровиќ.  

Датум на објава: вторник, 14 март 2017 во 16:57
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар