Ѓоковиќ кој е прв фаворит по испаѓањето на првиот светски рекет Енди Мареј, во следната рунда ќе се сретне со Хуан Мартин Дел Потро од Аргентина.

Од другите фаворити за највисок пласман, место во третата рунда обезбедија Рафаел Надал и Роџер Федерер.

Надал беше убедлив на мечот со Густаво Пела (Аргентина) со 6:3 и 6:2.

Федерер исто така во два сета со 6:2 и 6:1 го совлада Стефан Роберт од Франција.

Датум на објава: понеделник, 13 март 2017 во 11:58
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар