Комплетната прва петорка на Куманово имаше двоцифрен број поени, а најефикасен беше Марјан Јанески со 29, додека на натпреварот најмногу постигна Кенион Мек Нил од Кожув, 31 поен.

Другите дуели од 1.коло од Супер лигата се одложени и ќе се играат следниве денови: Карпош Соколи – Работнички (15 март) и МЗТ Скопје Аеродорм – Фени Индустри (16 март).

На дуелите од стартното коло од плеј аут лигата: Струмица – Вардар 63:61 и Пелистер – Охрид 66:83. /МИА

Датум на објава: недела, 12 март 2017 во 09:47
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар