На другиот дерби дуел Мајами го совлада актуелниот првак Кливленд и ова е втора победа за „жешките“ над шампионот во последните три дена.
Постигнати резултати:

Кливленд – Мајами 98:106,
Орландо – Њујорк 105:113,
Филаделфија – Милвоки 98:112,
Атланта – Голден Стејт 111:119,
Детроит – Чикаго 109:95,
Шарлот – Индијана 100:88,
Мемфис – Бруклин 109:122,
Сан Антонио – Хјустон 112:110,
Денвер – Сакраменто 108:96,
Јута – Њу Орлеанс 88:83 и
ЛА Клиперс – Бостон 116:102.

Одложен е натпреварот Минесота – Портланд.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 52-11 (победи-порази), Сан Антонио 49-13, Хјустон 44-20, Јута 40-24, ЛА Клиперс 38-25, Мемфис 36-28, Оклахома Сити 35-28, Денвер 29-34,...

Пласман Источна конференција: Кливленд 42-20 (победи-порази), Бостон 40-24, Вашингтон 37-24, Торонто 37-26, Атланта 34-29, Индијана 32-31, Чикаго 31-32, Детроит 31-32,... 

Датум на објава: вторник, 07 март 2017 во 10:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар