Кливленд на овој меч настапи без Леброн Џејмс, Кајри Ирвинг и Кевин Лав.
Постигнати резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска:

Филаделфија – Деторит 106:136,
Мајами – Кливленд 120:92,
Милвоки – Торонто 101:94,
Чикаго – ЛА Клиперс 91:101,
Денвер – Шарлот 102:112,
Хјустон – Мемфис 123:108,
Сан Антонио – Минесота 97:90 (по продолжение),
Портланд – Бруклин 130:116.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 50-11 (победи-порази), Сан Антонио 48-13, Хјустон 44-19, Јута 38-24, ЛА Клиперс 37-25, Мемфис 36-27, Оклахома Сити 35-27, Денвер 28-34,...

Пласман Источна конференција: Кливленд 42-19 (победи-порази), Бостон 40-23, Вашингтон 36-24, Торонто 37-26, Атланта 34-27, Индијана 31-30, Чикаго 31-31, Детроит 30-32,... 

Датум на објава: недела, 05 март 2017 во 12:08
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар