Најефикасни во триумфот на Кливленд беа Кајри Ирвинг со 43 и Леброн Џејмс со 38 поени.

Постигнати резултати:

Атланта – Кливленд 130:135,

Орландо – Мајами 110:99,

Филаделфија – Њујорк 105:102,

Вашингтон – Торонто 106:114,

Милвоки – ЛА Клиперс 112:101,

Далас – Мемфис 104:100,

Феникас – Оклахома 118:111,

Јута – Бруклин 112:97,

Њу Орлеанс – Сан Антонио 98:101 (по продолжение) и

ЛА Лејкерс – Бостон 95:115.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 50-11 (победи-порази), Сан Антонио 47-13, Хјустон 43-19, Јута 38-24, ЛА Клиперс 36-25, Мемфис 36-26, Оклахома Сити 35-27, Денвер 28-33...

Пласман Источна конференција: Кливленд 42-18 (победи-порази), Бостон 40-22, Вашингтон 36-24, Торонто 37-25, Атланта 34-27, Индијана 31-30, Чикаго 3-30, Детроит 29-32... 

Датум на објава: сабота, 04 март 2017 во 11:45
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар