Шпанскиот тенисер во полуфиналната пресметка на убедлив начин дојде до победата над Марин Чилиќ (Хрватска) со 6:1 и 6:2.
Квери имаше потешка задача и тој во три сета го елиминира Ник Кирјос од Австралија:  3:6, 6:1 и 7:5.

Финалето е закажано за ноќта меѓу сабота и недела во 4 часот по средноевропско време. 

Датум на објава: сабота, 04 март 2017 во 11:21
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар