Противник на Наполи во четвртфиналето ќе биде подобриот од денешниот дуел меѓу Фиорентина и Киево (почеток 17:30 часот).

Вечер играат Јувентус – Аталанта (20:45).

Другите осминафинални двојки се:
Милан – Торино,
Интер – Болоња,
Лацио – Џенова,
Сасуоло – Чезена и
Рома – Сампдорија. 

Датум на објава: среда, 11 јануари 2017 во 11:08
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар