Првите натпревари  за учество на завршниот турнир од Купот на Македонија  ќе се одиграат на 1 февруари 2017 година и на 8 февруари 2017 година:

1 јануари:
Гостивар 2015 - Струмица
Вардар - Пелистер АД.

8 февруари:
Победник пар 1 - Победник пар 2.

Само победник од дуелот кој ќе се одигра на 8 февруари 2017 година обезбедува пласман на завршниот турнир од Купот на Македонија. 

Датум на објава: вторник, 10 јануари 2017 во 15:24
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар