Македонецот во мечот од 3.коло, без изгубен гем со 2-0 во сетови го совлада Иван Калинин од Русија.

Јотовски е рангиран како прв носител во квалификациите во кои настапуваат 128 тенисери.

Во меч за пласман на главниот турнир денес Јотовски ќе игра против Мајкл Зу (САД). /МИА

Датум на објава: понеделник, 09 јануари 2017 во 10:16
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар