Резултати:

Емполи – Палермо 1:0,

Наполи – Сампдорија 2:1.

Денеска играат:

Удинезе – Интер,
Киево – Аталанта,
Џенова – Рома,
Лацио – Кротоне,
Сасуоло – Торино,
Милан – Каљари и
Јувентус – Болоња.

Натпреварот Пескара – Фиорентина е одложен.

Табела: Јувентус 42 бода, Рома 38, Наполи 38, Лацио 34, Милан 33, Аталанта 32, Интер 30,.../МИА

Датум на објава: недела, 08 јануари 2017 во 10:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар