Резултати на досега завршените натпревари:

Еспањол – ДепортивоЛа Коруња1:1,
Реал Мадрид – Гранада 5:0,
Еибар – Атлетико Мадрид 0:2,
Лас Палмас – Спортинг Хихон 1:0 и
Сосиедад – Севиља 0:4.

Двојки за денеска:
Атлетик Билбао – Алавес,
Бетис – Легањес,
Селта – Малага и
Виљареал – Барселона.

Колото ќе биде заокружено утре со средбата Осасуна – Валенсија.

Табела: Реал Мадрид 40 бода, Севиља 36, Барселона 34, Атлетико Мадрид 31, Виљареал 29, Сосиедад 29,.../МИА

Датум на објава: недела, 08 јануари 2017 во 10:06
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар