Швајцарскиот тенисер во четвртфиналето славеше против Британецот Кили Едмунд со 2:1, во сетови (6:7,6:4,6:4), додека Јапонецот беше подобар од домашниот тенисер Јордан Томпсон победувајќи со 2:0, (6:1,6:1).

Токму Вавринка и Нишикори меѓу себе ја сочинуваат полуфибалната двојка, останатите четвртфинални мечеви се играат во моментов.

Турнирот во Бризбејн се игра за вкупен награден фонд од 437.380 долари. /МИА

Датум на објава: петок, 06 јануари 2017 во 11:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар