39-годишниот Силва на клупата на Хал ќе го наследи Мајк Филан и ќе се обиде да избори опстанок во елитата.

Тој минатата сезона со Олимпијакос ја освои 43.титула во грчкиот шампионат. Претходно ги предводеше Есторил и Спортинг Лисабон.

Силва деби на клупата на Хал ќе има следниот викенд во ФА Купот против Свонси.

Датум на објава: четврток, 05 јануари 2017 во 15:30
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар