Првично според договорот ракометарот на Металург во Германија требаше да отпатува во јули 2018 година.

- Задоволни сме од успеавме да завршиме еден голем трансфер и Талески да го имаме уште од јануари, изјави Џенифер Кетеман, член на управниот одбор на германскиот клуб.

Металург за предвремениот трансфер на Талески ќе доби обештетување, но сумата не е соопштена. 

Датум на објава: вторник, 03 јануари 2017 во 15:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар