Успешна ноќ пред своите навивачи имаше и шампионот Кливленд, додека Јута и Орландо триумфираа на теренот на противникот.

Резултати на ноќеска одиграните дуели во НБА лигата:

Кливленд – Њу Орлеанс 90:82,
Милвоки – Оклахома 98:94,
Бруклин – Јута 89:101,
Њујорк – Орландо 103:115,
Чикаго – Шарлот 118:111,
Хјустон – Вашингтон 101:91,
Голден Стејт – Денвер 127:119 и
ЛА Клиперс – Феникс 109:98.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 30-5 (победи-порази), Сан Антонио 27-7, Хјустон 27-9, Јута 22-13, ЛА Клиперс 23-14, Мемфис 22-14, Оклахома Сити 21-14, Сакраменто 14-19,...

Пласман Источна конференција: Кливленд 26-7 (победи-порази), Торонто 23-10, Бостон 20-14, Шарлот 19-16, Атланта 18-16, Милвоки 17-16, Чикаго 17-18, Индијана 17-18,... 

Датум на објава: вторник, 03 јануари 2017 во 11:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар