Одлична партија прикажа и Расел Весбрук кој во триумфот над Оклахома над Клиперс учествуваше со 16. трипл-дабл за него оваа сезона (17 поени, 12 скока и 14 асистенции).

Резултати на ноќеска одиграните дуели во НБА лигата:

Сакраменто – Мемфис 98:112,
Шарлот – Кливленд 109:121,
Чикаго – Милвоки 96:116,
Хјустон – Њујорк 129:122,
Оклахома – ЛА Клиперс 114:88,
Јута – Феникс 91:86.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 29-5 (победи-порази), Сан Антонио 27-6, Хјустон 26-9, Јута 21-13, Оклахома Сити 21-13, Мемфис 22-14, ЛА Клиперс 22-14, Сакраменто 14-19,...

Пласман Источна конференција: Кливленд 25-7 (победи-порази), Торонто 22-10, Бостон 20-14, Шарлот 19-15, Атланта 17-16, Милвоки 16-16, Вашингтон 16-16, Њујорк 16-17, Чикаго 16-18,...

Датум на објава: недела, 01 јануари 2017 во 10:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар