Филаделфија беше поуспешна на теренот на Денвер, додека другите девет средби завршија со победи на домашните екипи.

Резултати на ноќеска одиграните дуели во НБА лигата:

Индијана – Чикаго 111:101,
Вашингтон – Бруклин 118:95,
Бостон – Мајами 117:114,
Атланта – Детроит 105:98,
Хјустон – ЛА Клиперс 140:116,
Минесота – Милвоки 116:99,
Њу Орлеанс – Њујорк 104:92,
Сан Антонио – Портланд 110:94,
Денвер – Филаделфија 122:124 и
Голден Стејт – Далас 108:99.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 29-5 (победи-порази), Сан Антонио 27-6, Хјустон 25-9, ЛА Клиперс 22-13, Оклахома Сити 20-13, Мемфис 21-14, Сакраменто 14-18,...
Пласман Источна конференција: Кливленд 24-7 (победи-порази), Торонто 22-10, Бостон 20-14, Шарлот 19-14, Атланта 17-16, Вашингтон 16-16, Њујорк 16-16, Чикаго 16-17,... 

Датум на објава: сабота, 31 декември 2016 во 14:51
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар