Во конкуренцијата на двојки, Ѓорческа го задржа 129.место што е најдобар ранг во нејзината кариера.

Втората македонска тенисерка со ранг во поединечна конкуренција Магдалена Стоилковска е 1.173-та што претставува пад од едно место, додека во двојки е на 1.185 место со пад од пет позиции.

На врвот е Германката Анџелика Кербер, пред Серена Вилијамс и Агнешка Радванска. /МИА

Датум на објава: понеделник, 12 декември 2016 во 10:18
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар