Српскиот тенисер и легендарниот Германец имаа договор до крајот на оваа сезона, а соработката не е продолжена па во 2017 година Ѓоковиќ ќе бара нов стручен соработник.

Бекер беше тренер на Србинот од 2014 година и имаше свој удел во шест Грен слем титули, 14 мастерс трофеи и две титули од завршни АТП финалиња што Ѓоковиќ ги освои изминатите три години. /МИА

Датум на објава: среда, 07 декември 2016 во 09:32
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар