Во сингл Македонката има напредок за една позиција и е на 204. место со 266 поени.

Во конкуренција на двојки таа од 136. Се проби на 129. Место со 539 539 поени, 60 нови од настапите во претходната седмица.

До крајот на годината Ѓорческа ќе игра на два турнира, во Дубаи и во Анкара.

Другата македонска тенисерка која има ранг на ВТА листата, Магдалена Стоилковска, во сингл е на 1.172 место, а во двојки на 1.080 место. /МИА

Датум на објава: понеделник, 05 декември 2016 во 12:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар