На четвртиот по ред Меѓународен турнир во организација на ватерполо клубот Бета - Скопје и ВИП Арената „Борис Трајковски“, покрај организаторот и победникот настапија уште и екипите на Црноморец од Бугарија и Лесковац од Србија.

Второто место им припадна на ватерполостите на Бета, третото место го освои Црноморец од Бугарија, а четврти беа ватерполистите на Лесковац од Србија. /МИА

Датум на објава: недела, 13 ноември 2016 во 17:28
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар