Мечевите на сите табли завршија реми. За Алкалоид на овој дуел настапија: Лирен Динг, Дмитри Андрејкин, Павел Елјанов, Дмитри Јаковенко, Јангји Ју и Јуриј Криворучко.

Со овој резултат по шест одиграни кола Алкалоид се задржа сам на врвот со 11 меч бодови. На табелата следат Медни Всадник, Легаси Сквер Москва, Сибир и Свети Николај Српски со по 10 бода.

Во последното решавачко коло во борбата за медалите се среќаваат:
Алкалоид – Легаси Сквер Москва,
Медни Всадник – Сибир и
Одлар Јурду – Свети Николај Српски. /МИА

Датум на објава: сабота, 12 ноември 2016 во 09:10
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар