Ибрахимовиќ освои најмногу од гласовите на неговите колеги. Тој до наградата дојде со 35-те голови оваа сезона во која беше предводник на ПСЖ до четвртата последователна шампионска титула.

Тренерот на ПСЖ Лоран Блан втор пат по ред е прогласен за најдобар во својата професија, додека признанието најдобар млад играч е за 18-годишниот Рене Осман Дембеле од Рен. /МИА

Датум на објава: понеделник, 09 мај 2016 во 09:36
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар