Сан Антонио сега води со 3:0 во победи и потребен му е уште еден триумф за пласман во големото финале.

Тројцата најдобри играчи на „мамузите“ ја предводеа екипата до победата: Тони Паркер постигна 26 поени, Тим Данкан 24, а Ману Џинобили 19.

Следниот натпревар се игра на теренот повторно на Мемфис во понеделник навечер, а вечерва играат Индијана – Мајами (1-1 во победи).коментари

остави коментар