недела, 22 април 2018 - Мурињо: Ја заслуживме победата
Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека е задоволен од играта, откако неговиот тим обезбеди место во финалето на ФА Купот со победата над Тотенхем на „Вембли“ со 2:1.
 
недела, 22 април 2018 - Милан посрамотен на „Сан Сиро“
Најслабиот тим во Серија А, Беневенто, го изненади Милан и на „Сан Сиро“ го совладува со 0:1.
 
недела, 22 април 2018 - Видео- Фото:Барселона го освои Купот на Шпанија
Барселона го одбрани трофејот и по рекорден 30-ти пат го освои Купот на Шпанија.
 
сабота, 21 април 2018 - Реал Мадрид ќе му понуди нов договор на Роналдо
Раководството на Реал Мадрид му соопшти на Кристијано Роналдо дека многу скоро може да очекува нов договор, во кој е предвидено фудбалерот да заработува повеќе.
 
сабота, 21 април 2018 - Гатузо: Ќе донесеме нови засилувања во Милан
Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, изјави дека добил гаранции од директорот Марко Фасоне дека тимот ќе биде засилен со тројца или четворица фудбалери.
 
сабота, 21 април 2018 - Арсенал преговара со Луис Енрике
Арсенал преговара со шпанскиот фудбалски стручњак Луис Енрике да биде новиот тренер на лондонскиот клуб.
 
петок, 20 април 2018 - Секуловски си замина од Пелистер
Тренерот Марјан Секуловски си замина од Пелистер, откако бил постигнат спогодбено раскинување на договорот со клубот.
 
петок, 20 април 2018 - Постигнувањата на Арсен Венгер за 22 години на чело на Арсенал
Без сомнение, Арсен Венгер ќе остане засекогаш запаметен како еден од најдобрите тренери кои работеле во Премиер Лигата. Францускиот специјалист помина неверојатни 22 години на чело на „топџиите“, а денес објави дека на крајот од сезоната ќе го напушти англискиот фудбалски гигант.
 
петок, 20 април 2018 - Венгер заминува од Арсенал
Арсен Венгер, тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал ја напушта функцијата по крајот на сезоната, објави клубот на својата веб-страница.
 
петок, 20 април 2018 - Рекордни приходи за клубовите од Премиер лигата
Клубовите во Премиер лигата забележале рекордни приходи и профит во сезоната 2016-2017, тврди истражувањето на „Делоит“.
 
петок, 20 април 2018 - Манчестер Јунајтед ја одреди цена за Погба
Гласините за можна продажба на Пол Погба во текот на летото продолжуваат со целосна сила.
 
петок, 20 април 2018 - Нејмар: Ќе се вратам посилен од порано
Бразилската ѕвезда Нејмар изрази надеж дека ќе може да закрепне на време за Светското првенство во Русија во јуни оваа година.
 
петок, 20 април 2018 - Атлетико М. поразен, Барселона на само еден триумф до титулата
Поразот на Атлетико Мадрид со 0:3 од Реал Сосиедад веќе ги уништи шансите на тимот на Диего Симеоне да го стигне лидерот на Ла Лига - Барселона.
 
четврток, 19 април 2018 - На Покетино ФА купот не му е приоритет
Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино не беше многу заинтересиран да зборува за претстојниот дуел со Манчестер Јунајтед во полуфиналето од ФА купот.
 
четврток, 19 април 2018 - Мурињо: Погба беше многу добар
Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по натпреварот со Бурнемут (2:0), го пофали играчот од средниот ред Пол Погба.
 
четврток, 19 април 2018 - Инсиње: Одлично е што му се доближивме на Јувентус, но главниот меч за Наполи допрва престои
Фудбалерот на Наполи, Лоренцо Инсиње е задоволен од победата над Удинезе (4:2) по која е намалена разликата на лидерот Јувентус на четири бода.
 
четврток, 19 април 2018 - Мбапе го однесе ПСЖ на завршницата од националниот куп
Пари Сен Жермен ќе игра во финалето на фудбалскиот Куп на Франција, а најзаслужен за тоа е Килијан Мбапе кој постиган два гола синоќа во триумфот над Каен со 3:1.
 
четврток, 19 април 2018 - Алегри: Сега се фокусираме само на Наполи
Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри изјави дека е задоволен што во дербито со Наполи ќе влезе со четири бода предност, иако разликата можеше да биде и шест бода, доколку не се случеше „киксот“ синоќа на гостувањето кај Кротоне (1:1).
 
четврток, 19 април 2018 - Ајнтрахт противник на Баерн во финалето на германскиот куп
Тимот на Ајнтрахт Франкфурт избори финале во фудбалскиот Куп на Германија по победата над Шалке со 1:0 остварена синоќа на теренот на противникот.
 
среда, 18 април 2018 - Ренова во финишот го совлада Работнички
Ренова во финишот на натпреварот во Тетово го совлада Работнички со 2:1 во рамки на 28-то коло од Првата лига.
 
среда, 18 април 2018 - Шкендија го совлада Вардар и е на бод од титулата
Шкендија во Скопје го совлада Вардар со 2:3 во 28-то коло од Првата лига и се доближи на само еден бод од официјалното освојување на титулата.
 
среда, 18 април 2018 - ФИФА со апел до навивачите на СП да се приклучат на кампањата за заштита на животната средина
Светската фудбалска федерација - ФИФА ги повика навивачите да се приклучат на кампањата за заштита на животната средина, која ќе се спроведе на Светското првенство 2018 година.
 
среда, 18 април 2018 - Избран најдобриот тим во Премиер лигата
Професионалната фудбалска асоцијација (ПФА) на Англија го избра најдобриот тим во Премиер лигата за сезоната 2017/18.
 
среда, 18 април 2018 - Несторовски се повреди
Капитенот на Палермо, Илија Несторовски не го заврши натпреварот на неговиот клуб синоќа на гостински терен против Цитадела.
 
среда, 18 април 2018 - Манчестер Сити избегна санкции од ФИФА
Светската фудбалска федерација (ФИФА) нема да го казни Манчестер Сити за можна повреда на правилата за трансфер на млади фудбалери надвор од Европа.
 
среда, 18 април 2018 - Нејмар оптимист кога е во прашање неговиот настап на Мундијалот
Фудбалерот на ПСЖ и бразилски репрезентативец Нејмар верува дека ќе биде подготвен за настап на Мундијалот.
 
среда, 18 април 2018 - Баерн преку Баер до финалето во купот
Фудбалерите на Баерн Минхен на убедлив начин се пласираа во финалето на Купот на Германија, откако синоќа на гостински терен го совладаа Баер Леверкузен со 6:2.
 
вторник, 17 април 2018 - Бензема: Не ја пеам химната на Франција, затоа што повикува на војна
Капитенот на Реал Мадрид, Карим Бензема, објасни зошто не ја пее француската национална химна кога настапува во дресот на репрезентацијата.
 
вторник, 17 април 2018 - Барса најде замена за Иниеста
Полудефанзивецот на Лацио, Луис Алберто, може да премине во Барселона, објави „Газета Дело Спорт“.
 
вторник, 17 април 2018 - Баерн остана без Видал за битките со Реал
Баерн Минхен ќе биде без Артуро Видал до крајот на сезоната, потврдија официјално од германскиот шампион.
 
Навигација: 1 I 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 10 I 11 I 12 I 13 I 14 I 15 I 16 I 17 I 18 I 19 I 20 I 21 I 22 I 23 I 24