Сообраќаен хаос во Австрија: Колона од 60 километри на автопатот кон југ (ВИДЕО)

Почетокот на летните одмори во училиштата во германските провинции Баварија и Баден-Виртемберг предизвика хаос на транзитните правци низ Австрија.

Австрискиот автомобилски клуб OeAMTC објави дека на патот од Минхен до словенечката граница кај тунелот Караванки, долг околу 340 километри, колоната е долга вкупно 60 километри.

Изминатиот викенд веќе се покажа дека гужвите се подолги секоја сабота, како и времето на чекање на границите.

Покрај тоа, овој викенд е првиот за време на кој патниците се враќаат од летниот одмор, па затоа фреквенцијата на возилата е голема и во спротивната насока.

Што се однесува до граничниот премин од Баварија кон Австрија, чекањето на премините Субен и Валцерберг било до два часа, а на излезот од Австрија во правец на Словенија, во близина на тунелот Караванки, исто така, два часа.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер