Скопјанец починал по пад во бездна во близина на превојот ,,Стража”

Скопјанец загинал кога со автомобил Ауди А6 паднал во бездна длабока 100 метри во близина на превојот Стража.

На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково,гостиварско патничко моторно возило “Aуди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од  Ј.Г.(53) од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри при што возачот починал на лице место.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција, соопшти МВР..

притисни ентер