СДСМ: Со Најдоброто силно на терен, се креира најдобрата понуда за секоја општина

СДСМ денеска започна со маалските и урбани средби со граѓаните во десетици општини низ државата, се наведува во партиското соопштение. 

Функционери на партијата, членови на Извршниот и централниот одбор, пратеници и пратенички попладнево разговараа со граѓаните пред кои ги презентираа проектите што досега се реализирани, но и ги слушнаа изворно сугестиите и предлозите на граѓаните за идни мерки и проекти на локално ниво.

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска беше во посета на Крива Паланка, членот на ИО на СДСМ Петре Шилегов на средба со граѓаните во Гази Баба ,а секретарот за меѓународна соработка на СДСМ Бојан Маричиќ, со граѓаните во Кисела Вода.

Пратеничките на СДСМ Емилија Рамбабова и Соња Михајлова беа меѓу жителите на Карбинци и Виница.

Претседателката на Комисијата за животна средина и просторно планирање Каја Шукова го посети Кратово, а членот на ЦО Борис Тунџев се сретна со граѓани од општина Илинден.

Членовите на ИО Мелиса Ценовска и Васко Ковачевски беа со жителите на Врапчиште, односно Демир Хисар, а претседателот на Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Атанасов во Градско.

Во периодот што следи, СДСМ со засилено темпо го продолжува континуитетот на теренски активности со директен пристап кон граѓаните.

Преку урбани, маалски средби, граѓански трибини и средби со целни групи во директна комуникација со граѓаните, заеднички ќе го креираме „Најдоброто за секоја општина" за да продолжат напредокот и развојот како на локално, така и на централно ниво.

Преку посветена работа во континуитет докажуваме дека сме партија која се грижи за граѓаните и затоа довербата во СДСМ постојано расте, затоа СДСМ е фаворит на претстојните локални избори.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер