Првата трансплантација на срце во земјава е успешна

Успешно е завршена првата трансплантација на срце во земјава, која ноќеска беше извршена на државната Кардиохирургија..

Повеќе детали за овој голем успех на нашите лекари во информациите од Сања Трајковска Ставров..По шестчасовната операција,на  54 годишниот пациент кому му беше пресадено срце од починат донор и тој се чувствува добро.

притисни ентер