ПОВТОРНО ДЕБАКЛ: Македонија последна на детскиот Евросонг

Барбара Поповиќ освои само 19 поени доволни за последно, 12то место на годинешниот јуниорски Евросонг во Киев, Украина

Победи малата Гаја Гаучи од Малта, која ја изведе песната „Старт“, и освои 130 поени, 9 повеќе од домаќинот Украина.
Учествуваа 12 земји, а нашиот претставник, 13 годишната Барбара Поповиќ, освои само 19 поени, што беше доволно само за последно место. Таа ја отпеа песната „Охрид и љубов“, а беше придружувана од  танчерите Сара, Емилија и Огнен.
Претпоследна беше Молдавија која освои 41 поен
Колку за потсетување, на годинешниов Сениорски Избор за песна на Евровизија, на кој настапија Есма и Лозано,  Македонија беше претпоследна во второто полуфинале!
притисни ентер