По Боки 13 и Катица Јанева спроведена во затворот во Идризово

Нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска реагира бидејќи Јанева е спроведена со наредба, а не со упатен акт кој смета дека во нејзиниот случај е неопходен.

По Бојан Јовановски, и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева попладнево од нејзиниот дом во Гевгелија е спроведена во затворот „Идризово“ во женското одделение каде треба да почне да ја издржува седумгодишната затворска казна за случајот „Рекет“, која беше потврдена од Апелациониот суд. Нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска реагира бидејќи Јанева е спроведена со наредба, а не со упатен акт кој смета дека во нејзиниот случај е неопходен.

Во пресудата на скопска Апелација, по која и покрај жалбите се потврди дека Јанева и Јовановски се виновни, се наведува дека првостепената одлука била јасна и непротивречна. Според образложението, неспорно е дека во фамозната „Луј Витон“ торба, која ја изнесува осудениот Зоран Милевски Кичеец имало евра, но и тоа дека Јанева ургирала за подобрување на положбата на Камчев во „Империја“, а за возврат како подарок за сработеното земала 50 илјади евра и гарнитура, кои се конфискуваат.

„Фотоалбумот со слики од мебелот одфирмата „Зона Мебел“, каса прими, како и видео снимката пронајдена во домот наобвинетиот Б. Ј. на која се гледа како обвинетата лежи на гарнитура а на клубмасичката има пари во странска валута евра, за што судот оправдано прифатилдека овие пари во евра преставуваат принос од злоупотребата на службенатаположба и овластување од страна на обвинетатаК. Ј.“, стои во образложението на пресудата.

Пресудно за се „забетонира“ пресудата, според образложението, биле сведочењата на Орце и Ана Камчеви, но и на обвинителките Лиле Стефанова, Елизабета Јосифовска, како и на референтката што ги вадела парите од сметките на фирмите на Камчеви. Петчлениот судечки совет утврдил дека сите докази биле обезбедени на законит начин, вклучувајќи ги и видео и аудиоснимките на сведокот Орце Камчев и осудениот во овој предмет Зоран Милевски-Кичеец .

Бојан Јовановски беше уапсен на 15 јули 2019 година, веднаш откако беше отворена истрагат за случајот Рекет и оттогаш се наоѓа во ефективен или домашен притвор.. Овие две години влегуваат во вкупната затворска казна, со што за одлежување му остануваат уште седум години.. Јанева пак има за доолежување уште 5 години, со оглед дека беше приведена во агуст 2019 година и оттогаш исто акко и Јовановски е во притвор..

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер