Натписот на јакната на Џил Бајден го привлече вниманието во Британија (ФОТО)

На првото патување во странство на американскиот претседател Џо Бајден, првата дама Џил Бајден денеска на својата црна јакна имаше едноставна порака за светот, на која пишуваше „ЉУБОВ“.

„Ние носиме љубов од Америка“, рече Бајден за нејзината јакна со натписот „ЉУБОВ“ со големи букви.

„Ова е глобална конференција и ние се обидуваме да донесеме единство низ целиот свет и мислам дека тоа е потребно сега, на луѓето да им треба чувство на единство во сите земји и чувство на надеж по оваа година на пандемија“, додаде таа.

Џо Бајден го оствари своето прво патување во Велика Британија на тридневниот самит Г7, каде се состана со премиерот Борис Џонсон вечерва пред самитот, кој ќе трае од петок до недела, што е нивна прва средба во живо.

„Му реков на премиерот дека имаме нешто заедничко: и двајцата се венчавме над нашата позиција“, изјави Бајден пред новинарите откако тој и Џил се сретнаа со Џонсон (56) и неговата сопруга Кери Симондс (33), со која се венча минатиот месец.

Џонсон на шега одговори: „Нема да му противречам на претседателот за тоа или за што било друго“.

„Мислам дека е многу добро подготвен“, им рече Џил Бајден на новинарите за нејзиниот сопруг. „Џо ја сака надворешната политика, тоа е неговата„ форте“.

На прашањето дали претседателот е подготвен и за состанок со рускиот претседател Владимир Путин, таа рече дека тој е „подготвен“.

Средбата меѓу Бајден и Џонсон, блиски сојузници е почеток на интензивната турнеја на американскиот претседател, која ќе заврши со самит во Женева со рускиот претседател Владимир Путин.

Џо Бајден е во брак со Џил од 1977 година. Неговата прва сопруга, Нилиа Хантер Бајден, загинала во сообраќајна несреќа во 1972 година, со нивната тогаш едногодишна ќерка Наоми.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер