Канал 5 Телевизија - Мобилна верзија
МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

понеделник, 20 март 2017 во 21:40
img

Запознајте ја русокосата девојка од плажата (фото)
Згодната Карина Ирби ни доаѓа од Австралија.

Таа е дизајнерка на бикини, која постигна неверојатен успех "преку ноќ" и сега води бизнис, кој вреди милион долари.

Пред да стане дизајнерка, таа обожаваше да сурфа и постојано носеше бикини.
Дваесетгодишната Карина, сама започна да се занимава со дизајнирање. Своите производи постојано ги рекламира на социјалните мрежи.

Во декември, претходната година, за само 45 минути, таа продаде 1000 парчиња во 24 различни модели.

За нејзиниот успех, секогаш е потребен добар маркетинг.

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА