Канал 5 Телевизија - Мобилна верзија
МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Забава

недела, 22 април 2018 во 16:30
img

Фото: Жешката поддршка на НБА кошаркарот
Ѕвездата на екс шампионот Кливленд, Кевин Лав веќе неколку сезони е еден од најдобрите тројкаши и скокачи во НБА лигата.

недела, 22 април 2018 во 13:06
img

Видео: Емотивна разделба на Иниеста со Барселона
Андрес Иниеста за последен пат како капитенот ја предводеше Барселона во финалето на Купот на Шпанија, кој каталонскиот клуб го освои со убедлива победа над Севиља со 5:0.

недела, 22 април 2018 во 12:11
img

Мажите се изјаснија: Ова е најсексапилното место на женското тело за тетоважа (фото)
Не е лесно да решите која тетоважа ќе ја одберете да го краси вашето тело за цел живот.

недела, 22 април 2018 во 12:06
img

Финансиски хороскоп:Кој најмногу троши, а кој е најштедливиот хороскопски знак
Вашиот однос кон парите, покрај хороскопскиот знак во кој сте родени, зависи и од втората куќа на хороскопот и планетите кои се сместени во неа.

недела, 22 април 2018 во 12:00
img

За овој Фенг шуи трик ви се потребни 30 секунди:Еве како парите да ви станат секојдневие
Парите полесно можеме да ги привлечеме во својот живот со добра енергија и позитивните мисли.

сабота, 21 април 2018 во 21:14
img

Ангел Арнаудов од Стојаково ги истрча шестте најважни маратони во светот
Само двајца Македонци, од кои едниот е Ангел Арнаудов од гевгелиското село Стојаково, а другиот Атанас Наумов ги имаат истрчано шестте најважни светски маратони кои секоја година се одржуваат во Њујорк, Чикаго, Берлин, Токио, Лондон и Бостон.

сабота, 21 април 2018 во 15:56
img

Во Мексико украден пехарот од Лига Европа
Пехарот наменет за победникот во Лига Европа бил украден во мексиканскиот град Леон.

сабота, 21 април 2018 во 15:09
img

„Куманово 84 “ нова надеж за боксот во Куманово
Со поддршка на општината повторно вратен на сцената Боксерскиот клуб Куманово 84.

сабота, 21 април 2018 во 13:30
img

Овој човек направил 23 операции за да личи на Супермен (видео)
Херберт Чавез е голем обожавател на Супер што може и да се види.

сабота, 21 април 2018 во 13:26
img

Овие „трик прашања“ на разговорот за работа откриваат многу за вас
Потрагата по работа за многумина е многу тешка и стресна ситуација, но ниту на другата страна не и е секогаш лесно.

сабота, 21 април 2018 во 13:11
img

Филмска вечер: „Враќањето на Супермен“ во недела на Канал 5
Во недела 22.04.2018 година во 20:00 часот ќе можете да го погледнете холивудското остварување од 2006 година „Враќањето на Супермен“ (Superman Returns)

сабота, 21 април 2018 во 11:33
img

Видео: Првиот хокеарски тренинг на рускиот претседател Путин
Претседателот на Русија Владимир Путин многу често во јавноста ги покажува своите извонредни спортски способности и вештини, главно во џудо и пливање. Но, последнава година рускиот претседател покажа дека одлично се снаоѓа и во хокејот.

петок, 20 април 2018 во 22:30
img

Туристи казнети со по 10 000 евра за мокрење на јавно место
Туристи се казнети со по 10 000 евра казна зашто мокреле на мал плоштад во Фиренца.

петок, 20 април 2018 во 14:52
img

Луѓето родени во овој хороскопски знак можат да ви ги читаат мислите
Нивната планета Нептун е поврзана со сништата и визиите.

петок, 20 април 2018 во 14:49
img

Тоа што прво ќе го забележите открива по што копнеете во овој момент
Верувале вие или не во тестови на личност, факт е дека често умеат да ни откријат нешто што и самите го знаеме, но никако не си го признаваме. Затоа погледнете ја оваа слика и искрено кажете – што прво забележавте?

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА