Канал 5 Телевизија - Мобилна верзија
МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

недела, 22 април 2018 во 22:15
img

Фото: Најголемото филмско студио во Европа
Чинечита ( Филмскиот град) во Рим е најголемото филмско студио во Европа, кое се простира на површина од неверојатни 400 000 квадратни метри.

недела, 22 април 2018 во 21:50
img

Пукање во САД - Маж без облека уби 4 лица
Четири лица загинаа и уште толку се ранети, кога еден напаѓач отвори оган во ресторан во американскиот град Нешвил, објави „Фокс Њуз“.

недела, 22 април 2018 во 21:46
img

Преку ден полицајка, навечер Го-го танчарка!?
Службеничка од министерството за внатрешни работи на Црна Гора , работела две работи, покрај полицајка , таа навечер работела и како „анимир танчарка“?!

недела, 22 април 2018 во 19:46
img

Туристичките агенции со понуди за ова лето
Море, сонце, одмор, граѓаните бројат денови кога може да заминат на море, планина или езеро и да одморат.

недела, 22 април 2018 во 18:55
img

Со или без примени вакцини на училиште, граѓаните поделени
Граѓаните поделени на социјалните мрежи околу запишувањето во училиште со или без примени вакцини.

недела, 22 април 2018 во 18:47
img

Минимален триумф од 29-28 на ракометарите на Вардар на тешкото гостување кај Кил
Европскиот шампион Вардар со победа од 29-28 ја запошна четврфиналната пресметка во Лигата на шампионите против германскиот гигант Кил.

недела, 22 април 2018 во 17:24
img

Автомобил излета од пат кај патарината Градско
Едно лице е повредено откако автомобил „БМВ“ излетал од патот Неготино-Велес, на петстотини метри пред патарината Градско, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

недела, 22 април 2018 во 17:06
img

Ракометарите на Вардар на гости кај на Кил во 1/4 финалето на ЛШ
Европскиот ракометен шампион во машка конкуренција Вардар денеска го игра првиот четврфинален меч против германскиот гигант Кил во Лигата на шампионите.

недела, 22 април 2018 во 16:51
img

Објавени националните стратегии за спречување на насилен екстремизам и борба против тероризам
Националната стратегија за спречување на насилен екстремизам (2018-2022) и Националната стратегија за борба против тероризам (2018-2022) заедно со акциските планови се достапни на увид за јавноста, соопшти денеска Владата.

недела, 22 април 2018 во 16:30
img

Фото: Жешката поддршка на НБА кошаркарот
Ѕвездата на екс шампионот Кливленд, Кевин Лав веќе неколку сезони е еден од најдобрите тројкаши и скокачи во НБА лигата.

недела, 22 април 2018 во 16:22
img

Град Скопје: Добивме два тест автобуси на ЦНГ од два различни производители кои што веднаш беа вклучени во јавниот превоз
Изминатиов период градот Скопје доби два тест автобуси на ЦНГ гас од два различни производители кои што веднаш беа вклучени во јавниот превоз, а наскоро се очекуваат и нови слични проекти со други производители на еколошки автобуси меѓу кои и на еден електричен.

недела, 22 април 2018 во 16:03
img

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ достигнаа очајно ниво
ВМРО-ДПМНЕ дефинитивно се загуби во лажните вести што секојдневно ги создава и пласира.

недела, 22 април 2018 во 15:56
img

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ неодговорно се однесува кон земјоделците
ВМРО-ДПМНЕ апелира под итно да се исплатат парите на земјоделците.

недела, 22 април 2018 во 15:52
img

Акција за чистење на езерото Козјак
Преку 150 љубители на природата и совесни граѓани денеска учествуваа во акцијата за чистење на езерото Козјак од пластика, одржана во рамки на одбележувањето на Светскиот ден на планетата земја, кој годинава се одбележува под мотото „Да се запре загадувањето од пластика“.

недела, 22 април 2018 во 15:43
img

Универзитетите во САД привлечни за македонските студенти
Континуирано расте бројот на млади кои одлучуваат своето образование да го продолжат во странство.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА