Миранда Кери добила отказ во “Викторија Сикрет “ ?


Една од најпопуларните манекенки на светото ангелот на Викторија сикрет –Миранда Кер наводно добила отказ?

Според US Weekly, 30 годишната Кер добила отказ откако славната модна куќа Викторија Сикрет одбила да го обнови нејзиниот тригодишен договор вреден милион долари!
Но во јавноста излегоа и коментари за тешкиот карактер на убавата Австралијка.  Извори на Викторија Сикрет наводно откриле дека нејзиното лице едноставно веќе „не се продава добро“.

- Повеќе нема да соработуваме со неа изјави портпаролот на Викторија сикрет, со што и официјално беше потврдено дека соработката меѓу ВС и Кер е веќе завршена.



притисни ентер