Мик Џегер е во добра форма зашто вежба балет

Популарниот пејач на Ролинг Стоунс, Мик Џегер, откри дека е во добра форма зашто вежба балет.

Како што пренесе Дејли стар, овој 69-годишен пејач има шестдневен фитнес режим кој вклучува јога, пилатес и балет.

Освен тоа, Џегер вежба и кикбокс, трча, плива и вози велосипед. 
притисни ентер