Ким Џонг-ун конечно ја покажа во јавност тајната ќерка (ВИДЕО)

Кинеските експерти веруваат дека тајната ќерка на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун е видена за прв пат на јавен, национален настан.

Девојчето, идентификувано како Ким Ју-ае, се појави на сцената за време на прославата на Националниот ден на Северна Кореја претходно овој месец.

Според Дејли Мејл, таа извела песна со уште неколку деца за Ким Џонг-ун и неговата сопруга и нејзина мајка, Ри Сол-ју.

- Очигледно е дека камерата била фокусирана исклучиво на тоа девојче. Се издвојува и нејзиниот изглед - имено, таа беше единствената со пуштена коса и единствената која носеше бели чорапи. Нешто друго е интересно - Ри Сол-ју нежно ѝ ја стави раката на грбот на девојчето, исто така можете да ја видите како разговара со неа, прекинувајќи ја дури кога сакаше да го тргне другото девојче од патот на нејзиниот сопруг. Покрај тоа, таа беше многу посмирена кога другите деца се собраа околу Ким Џонг-ун, дури и го фати за рака едно мало девојче за да ја спречи премногу да се зближи со големиот лидер - напиша на блог аналитичар под псевдонимот Самхеро.

Други, исто така, забележале дека споменатото девојче настапило само еднаш - и тоа кога бил присутен севернокорејскиот лидер - следниот ден таа не била на прославата, а не бил ниту Ким Џонг-ун.

Мајкл Маден, експерт за севернокорејската елита, вели дека ќерката на Ким е на слична возраст со девојчето што го споменуваат неговите кинески колеги.

- Таа има околу десет години. Да се ​​потсетиме и како сопругата Ри Сол-жу неколку пати се појавуваше на државната телевизија во улога на пејачка, понекогаш и како солист на концерти, пред да биде идентификувана како дел од семејството на Ким во јули 2012 година - рече тој и предупреди дека таквото изложување на неговата ќерка за јавноста може да претставува огромен ризик за севернокорејскиот лидер.

- Кога Ким Џонг-ун беше дете и тинејџер, тој беше држен настрана од сите. Дури и севернокорејската елита не можеше да комуницира со него без одобрение на неговиот татко. Секогаш постои голем страв од киднапирање или повреда на децата за да се добие моќ над лидерот. Тоа се однесуваше на Ким Џонг-ун кога растеше, а многу лесно можеше да важи и за неговите сопствени деца - изјавил Мајкл Маден.

Се претпоставува дека Ким Џонг-ун има три деца, две ќерки и еден син. Постоењето на девојчето Ким Ју-ае го потврди и познатиот поранешен кошаркар Денис Родман, кој го посетил севернокорејскиот лидер во 2013 година, но за останатите деца нема проверени информации.

Билдерката Наталија има поголеми бицепси од сопругот, тој тврди дека не му пречи (ФОТО)

Наталија Кузњецова е руска бодибилдерка и шампион во кревање тегови, од клупа и мртво кревање, а соборила и бројни рекорди во тие категории.

Со бодибилдинг се занимава од 14-годишна возраст, кога имала помалку од 40 килограми и сакала да се здебели, но набрзо се заљубила во кревањето тегови.

Последниве денови Наталија повторно се најде во центарот на вниманието кога сподели дека учествува на „Монтенегро Опен“ во бодибилдинг.

Денеска тежи 102 килограми и е висока 170 сантиметри. Затоа не е ни чудо што нејзиниот изглед воопшто не е привлечен за повеќето мажи, но таа „научи да ги игнорира“ негативните коментари за нејзиниот изглед.

Нејзин најголем поддржувач е нејзиниот сопруг Владислав, во кој се заљубила пред повеќе од десет години.

„Не ми пречи што има поголеми бицепси од мене“, изјавил Владислав.

Наталија на Инстаграм ја следат повеќе од милион корисници, а таа речиси секојдневно објавува фотографии на кои го покажува своето извајано тело.

Лидерите на ЕУ подготвуваат голем самит во Прага: Ќе разговараме за саботажата на Северен тек

Лидерите на Европската унија ќе разговараат за „саботажа“ на гасоводот „Северен тек“ на претстојниот самит во Прага, изјави претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел.

Инцидентите се „закана за ЕУ“, напиша Мишел на Твитер по средбата со данската премиерка Мете Фредериксен во Брисел. „Решени сме да ја обезбедиме нашата критична инфраструктура“, напиша тој.

„Оштетувањето на гасоводите не е случајно и мора целосно да се истражи“, напиша Фредериксен на Твитер. Пукнатините се „сериозна ситуација за Европа“, додаде таа.

Европските лидери од повеќе од 40 земји се поканети на собирот во Прага во четврток, пред лидерите на 27-те членки на Европската унија да се состанат на самитот во петок.

Денеска портпаролот на операторот објави дека гасот престанал да тече од гасоводот Северен тек 2, по истекувањето оваа недела што исфрли тони метан во Балтичкото Море.

„Тоа може да значи две работи“, рече портпаролот Улрих Лисек. „Или гасоводот е целосно празен или притисокот на гасот во цевководот и водата надвор достигнаа рамнотежа.

Русија го обвини Западот за истекувањето на гасоводите Северен тек 1 и Северен тек 2, додека земјите-членки на ЕУ веруваат дека тоа е саботажа.

Трикратната светска шампионка продава 18+ снимки за да заработи за настап на ЗОИ (ФОТО)

Елиз Кристи е британска лизгачка во брзо лизгање, која отворила OnlyFans профил каде што ги продава своите 18+ фотографии и видеа за претплата од 11 долари месечно, за да собере пари потребни за патување на Зимски олимписки игри во 2026 година.

Трикратната светска шампионка ги пропушти Олимписките игри во Пекинг во 2022 година поради повреда на лигаментите, по што најави повлекување. Таа го објави ова во интервју за Би-Би-Си, за неколку месеци подоцна да објави дека ќе се обиде да се натпреварува на следните Олимписки игри.

Таа истакна дека патувањето до Милано и Кортина д’Ампецо ќе мора сама да го финансира, па направила план како да ги добие потребните пари. Таа веќе почнала да ги промовира своите OnlyFans снимки, а дала и неколку интервјуа во британските медиуми за да објасни зошто го отворила. Сепак, сите причини се сведуваат на една работа - пари.

Да потсетиме, Кристи пред точно една година ја шокира Британија објавувајќи ја својата автобиографија во која призна дека била силувана и точно опишала како тоа се случило.

Тогаш имала само 19 години, а денес 31-годишната девојка од Шкотска тренира за својата четврта Зимска Олимпијада. Во нејзината автобиографија наречена Resilience, таа посветила цело поглавје на силувањето што се случило во 2010 година, кога излегла со соиграч по враќањето од ЗОИ во Ванкувер во 2010 година.

„Се сеќавам дека бев со соиграч. Купивме пијалок и по само неколку голтки еден дечко ми пријде и почна да разговара со мене. Не размислував премногу и го прифатив разговорот. Потоа тој ми понуди пијачка. Му кажав дека веќе имам една, но тој се врати со друг и рече: „Пробај го ова“. Испив неколку голтки, бев наивна. Дури не го испив целиот пијалок и веќе почнав да се чувствувам чудно. Беше околу 22 часот и не сакав да останам надвор чувствувајќи се така“, пишува Кристи, која нарачал такси, но мажот тргнал по неа и ја турнал во автомобилот.

„Се чувствував чудно и моето тело не работеше како што треба. Се обидов да се оттргнам од него, но едноставно не можев колку и да се трудев. Секогаш кога ќе паднев на подот, тој трчаше по мене и ме влечеше. Тој заврши и ме стави во таксито. Нејасно се сеќавам дека го замолив таксистот да не нѐ носи до куќата на овој човек и да ме вози на мојата адреса. Во еден момент всушност бевме блиску до местото каде што живеев, а потоа врескав: Таму, мора да одиме таму, сврти.' Сепак, предаторот го убеди таксистот дека сум му девојка и дека сум само пијана, а тој нѐ одвезе до неговата куќа“.

Кристи долго време молчела за тоа што се случило, но сега конечно решила да проговори преку книгата што ја објави. Таа навлегла во многу детали за да им го пренесе на читателите размерите на ужасот низ кој поминала.

„Тогаш ми беше јасно дека ќе ме злоставува сексуално и цело време му викав: „Не!“, рацете ми лебдеа, не можев да станам. На крајот попуштив и се предадов“, пишува Кристи и заклучува:

"Потоа се разбудив среде ноќ и заминав најбрзо што можев. Не го пријавив силувањето во полиција. Не знаев што да правам. Дефинитивно не сакав да ѝ кажам на мајка ми бидејќи знаев дека тоа ќе ја вознемири. На крајот, не бев силувана како што гледате во филмовите, не бев физички повредена, туку бев принудена да имам секс против моја волја“.

притисни ентер