Кејт се згрози од својата копија – кукла!

Војвотката Кејт Мидлтон кисело се насмевна кога девојчето Дејни Милер и ја покажало својата кукла која неверојатно и наликувала.

На Кејт очигледно не и се допадна споредбата.

- Не! О не! Тоа сум јас? Тоа би требало да бидам јас? Зарем косата ми така изгледа? – зачудено го прашала Кејт девојчето кое и ја покажало куклата.
-
Девојчето се засрамило, а војвотката кисело се насмевнала.

Куклата, наречена „Принцеза Кејт“ чини 20 евра и девојчето ја добило како божикен подарок.
притисни ентер