Како Tалат Џафери го минува денот по забраната за движење ?

Не се само обичните граѓани во своевиден карантин и стравуваат од глобалната пандемија.. 

Канал 5 вечерва преку интернет врска го посети претседателот на Собранието, Талат Џафери во неговиот дом во гостиварско Форино..

притисни ентер