Израелскиот министер за здравство заразен со коронавирус

Израелскиот министер за здравство и неговата сопруга се заразени со коронавирус и се во изолација.

Седумдесет и едногодишниот Јаков Лицман  редовно се појавувал на прес конференции заедно со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, објавувајќи нови информации за ширењето на пандемијата и мерките за борба против неа.

Нетанјаху бил тестиран во понеделникот и е негативен на вирусот, откако беше потврдено дека еден парламентарец е заразен.

притисни ентер