Израелскиот амбасадор во Македонија за Канал 5 сведочи за судирите во Израел

Израелскиот амбасадаор во Македонија за Канал 5 сведочи за судирите во Израел.

Вели дека состојбата се уште е тензична и оти граѓаните се вознермирени да не ескалира состојбата во оваа земја.

-Ситуацијата е тензична и секако дека сме вознемирени по ракетниот напад од вечерта кој не заврши до утрината. До сега над 1000 ракети беа испукани кон Израел, околу 800 од нив влегоа во нашиот воздушен простор, велам воздушен простор бидејќи најголемиот дел од нив беа уништени во воздух од „железната купола“ тоа е израелскиот иновативен систем кој ги соборува во воздух, но секако голем дел од нив паднаа врз згради и имаме 5 мртви. Вклучувајќи еден од нив во Лод, израелско-арапски град, и неколку во Ашкелон, Ришон Ле Зион, ова е во центарот на земјата, не говорам за нешто на периферијата, иако и ракета на периферијата не е ништо подобро. Ова е секако нарушување на меѓународните правила за војување и воопшто на меѓународното право. Тоа е двојно прекршување. Најпрво пукање кон цивили, нешто што го говорат и го прават и потоа пукање од места каде има цивили. Тие пукаат од Џамии, болници, од предградија полни со луѓе, изјави амбасадорот Оријан за Канал 5.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер