Почина шведскиот диџеј Авичи


Проговори синот на легендарниот актер:Чкаља на сите им ја кажуваше вистината во лице!

Холивудска ѕвезда се здебели 20 килограми - ,,Го местев алармот за да јадам и ноќе”

Алехандра го смири најголемиот заводник

Видео: Најлошиот сообраќаен „јазол“ на светот


,,Бев млада и глупава” – исповед на девојката што криумчарела кокаин вреден 16 милиони долари (ВИДЕО)

Откриена тајната за смртта на Тито – сведочење на неговиот личен доктор

Жена измислила како да се паркира на забрането место (ВИДЕО)

Композиторите реагираат: Дали на Алаѓозовски не му се допадна списокот на наградени автори, па го поништи конкурсот?


„Дух“ - нова премиера на МНТ

Овации за Ана Дурловски на настапите во Јапонија

Премиера на „Партија реми“ на Драмски театар

Гонзалес и пет ракометари на Вардар во конкуренција за ол-стар тимот во ЛШ

Тренерот Раул Гонзалес и уште петмина ракометари на Вардар се номинирани за ол-стар тимот во Лигата на шампионите во избор на ЕХФ.

Секуловски си замина од Пелистер

Тренерот Марјан Секуловски си замина од Пелистер, откако бил постигнат спогодбено раскинување на договорот со клубот.

Постигнувањата на Арсен Венгер за 22 години на чело на Арсенал

Без сомнение, Арсен Венгер ќе остане засекогаш запаметен како еден од најдобрите тренери кои работеле во Премиер Лигата. Францускиот специјалист помина неверојатни 22 години на чело на „топџиите“, а денес објави дека на крајот од сезоната ќе го напушти англискиот фудбалски гигант.

Кањељас потпиша за ПИК Сегед

Бекот на европскиот шампион Вардар, Жоан Кањељас од следната сезона ќе го носи дресот на ПИК Сегед, потврдија официјално од унгарскиот тим. Триесет и едногодишниот Кањељас потпишал двегодишен договор со ПИК Сегед.

Венгер заминува од Арсенал

Арсен Венгер, тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал ја напушта функцијата по крајот на сезоната, објави клубот на својата веб-страница.

Рекордни приходи за клубовите од Премиер лигата

Клубовите во Премиер лигата забележале рекордни приходи и профит во сезоната 2016-2017, тврди истражувањето на „Делоит“.