Голем пожар во Сан Франциско , гори градско обележје (ВИДЕО)

Над 125 пожарникари се борат со пожар што избувна на обележјето на Сан Франциско,  Пјер 45, јавува Си-Ен-Ен.

Голем дел од пристаништето изгоре, но никој не е повреден.

Локацијата е целосно евакуирана и причината сè уште не е позната.Пожарот предизвика делумно пропаѓање на јужниот дел од зградата.

притисни ентер