Последни вести

Најважни вести

104 прекршувања на мерката за ограничено движење последното деноноќие - приведени 76 лица

 МВР излезе со статистика дека за време на карантинот во последното деноноќие регистрирале 1...

Јавноста реагира на објавата на поглаварот на ИВЗ дека Ковид 19 е победен

 „ За две до три недели ќе видиме дали Реисот Сулејман Реџепи е во право со изјава дек...

ВЕСТИ ОД ИДНИНАТА - Конечно Македонија ги отвори границите за своите граѓани, ќе добијат ли двајца Македонци Нобелова награда?

1. Канал 5 ексклузивно дознава дека Македонија оваа година ќе ги номинира Борис Кондарко и Оливер...

Последното деноноќие 21 новозаразен, 17 оздравени , направени 258 тестови

Последното деноноќие 21 новозаразен, 17 оздравени , направени 258 тестови

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во изминативе 24 часа примени се 3 нови пациенти,а хоспитализирани се вкупно 54. На кислородна поддршка се 20, на механичка вентилација се тројца пациенти. Во ГОБ „8...

 Регионот ги отвора границите, Македонија ја „крчка“ одлуката

Регионот ги отвора границите, Македонија ја „крчка“ одлуката

Црна Гора прогласи победа над Ковид-19 и е на добар пат и формално да прогласи крај на епидемијата доколку и во наредните осум дена не бидат пријавени позитивнилица. Земјата веќе 20 дена во низа не регистрирала ниту еден заболен,...

Фото: Шерон Стоун на 63 години изгледа прекрасно во бикини

Фото: Шерон Стоун на 63 години изгледа прекрасно во бикини

Стоун позираше во бикини на 63 годинипокрај базен и ги воодушеви фановите со својот изглед. Актерката на првата фотографија стои а на главата има метална маска од негативецот Доктор Дум од стриповите на Марвел.  ...

Видео: Се избричил за прв пат после 10 години и ја шокирал неговата сопруга која никогаш не го видела без брада

Видео: Се избричил за прв пат после 10 години и ја шокирал неговата сопруга која никогаш не го видела без брада

-Поминаа 10 години откако си го имам видено лицето и тоа се променило, вели тој -Сега имам 40 години, сум остарел и сакам да видам како изгледам без брада, вели Карлон и додава дека неговата жена која ја запознал пред седум го...

Иџе во промотивна трка низ Скопје против Ковид 19

Иџе во промотивна трка низ Скопје против Ковид 19

Македонскиот автомобилист од светски ранг Игор Стефановски –Иџе токму во 18 часот тргнува од Ново Лисиче преку Центар до Влае , на промотивна трка насловена како ,, ќе брмчи Иџе“ во знак на поддршка за сите оние кои в...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми