Последни вести

Најважни вести

Нови називи добија МИА, ЕЛЕМ и Македонски пошти

 Целосното име на МИА отсега ќе биде АД Медиумска информативна агенција – Скопје во др...

Река прв поднесе кандидатура, до утре на полноќ и Пендаровски и Силјановска

 За официјализирање на претседателската кандидатура потребно е кандидатите да достават 10.00...

Возило во движење се запали утринава кај „Рамстор мол"

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА изјавија дека интервенирале со едн...

​​Меј официјално ќе побара од ЕУ да го суспендира Брегзит

Според извори од Даунинг Стрит 10, британскиот премиер ќе побара одложување на излезот од ЕУ до 30 јуни, но опцијата за одложување оди и на  значително поголем тајминг. Преговарачот на ЕУ со обединетото кралство, Мишел Ба...

Пролетта со натпросечна температура, повеќе дожд на истокот

Повисоки температури ќе има особено во источните делови, каде над просекот ќе бидат и врнежите. Според прогнозите на УХМР, во април, средната месечна температура се очекува да се движи од шест до осум степени Целзиусови на вис...

Вечерва во „Само вистина“ гостин ќе биде Катица Ќулавкова

Дами и господа, среда уште еден среќен ден, овој пат со нова академска вистина во највлијателното политичко шоу на  македонскиот етер, вечерва под жешките рефлектори во „Само вистина“ со Академик Катица Ќулавкова...

Мама Викторија задоволна од изборот на синот Ромео Бекам

Но, мама Викторија сега е задоволна од изборот на нејзиниот среден син 16-годишниот Ромео. Тинејџерот Ромео Бекам е во врска со една година помладата актерка Мили Боби Браун. -Многу се млади, но се многу скаден пар....

Лудост, мастиката за жвакање на Ферги продадена за половина милион евра!!!

Најновата информација од Островот покажува дека славниот тренер кој се повлече од фудбалот во 2013 година се уште привлекува внимание на јавноста. Иконата на Јунајтед Фергусон е вистинска институција. Навивач кој присуствувал ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми