Последни вести

Најважни вести

Заев денеска ќе го достави предлозите за нови министри и заменици-министри

Засега, не се знае кога ќе се одржи пленарната седница на која би се избрале новите министри и за...

Ангеловска: Фискална транспарентност и домаќинското работење со парите на граѓаните

Ангеловска пишува дека е подготвена да се вложи во прогресивни фискални политики и да го даде сво...

УЈП ги почнува контролите на физичките и правните лица поврзани со „Рекет"

-Ќе постапиме во делот кој се однесува на даноците. Ќе ги контролираме Меѓународниот сојуз, 1ТВ, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев покажа дека нема намера да ја реформира СДСМ

Искусните го избегнуваат бидејќи знаат дека му се ближи крајот и затоа мора да ги враќа кадрите со кои ја креираше коалицијата со криминалот и мафијата. Затоа мора да бара по некој млад и неискусен кој ќе му поверува дека целиот ...

Макрон: Нашата куќа е во пламен, ова е меѓународна криза

Францускиот претседател Емануел Макрон синоќа предупреди дека пожарите што го пустошат бразилскиот дел од Амазон претставуваат „меѓународна криза“ и ги повика членките на Г7 да разговараат за овој проблем на претстојн...

СДСМ: Правиме промени за забрзување на напредокот, во ВМРО-ДПМНЕ не се менува ништо

Белиот дворец останува симбол на одбрана на криминалот, симбол на лажните вести и деструктивното однесување на штета на граѓаните и државата. Опозициската партија предводена од Христијан Мицкоски останува длабоко заглавена во ...

Во Европа годишно се собираат 486 килограми комунален отпад по жител, кај нас 344

Оваа бројка е непроменета во однос на претходната година и е за седум проценти под максимумот од 525 килограми во 2002 година. Нашата земја е меѓу трите последни во Европа со 344 килограми и бележи намалување во однос на претх...

Во Кривичен судење за „Титаник" на СЈО

Минатото рочиште се одложи поради отсуството на членот на судечкиот совет, судијата Огнен Ставрев. Предметот, кој го води судијата Осман Шабани, а застапник на обвинението е Лиле Стефанова, се наоѓа во доказна постапка. Дос...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми