Последни вести

Најважни вести

Макрон ќе ја посети Македонија,новата методологија ќе биде готова до март

По средбата со францускиот колега, Макрон, шефот на државата Пендаровски вели дека во фокусот на ...

Стефанова не дава согласност за времен пасош за Камчев и за Панделевски

Негативното мислење Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска го доставило до с...

„Само Вистина“ вечерва со Дане Талески и Тимчо Муцунски

Почитувани дами и господа, нема повистинско време од денеска за да не продолжиме таму каде што за...

Буџетот за следната година ќе „тежи“ 3,9 милијарди евра

Планира да собере 3,6 млијарди евра, а останатите околу 300 милиони евра дефицит да ги финансира со кредитирање.  Овој буџет по обем е за 5 проценти поголем од годишниот. Централно место во него ќе биде грижата за човечки...

Хаос во Далмација – Паднати дрвја и фасади , бродските линии во прекин (ВИДЕО)

Во Сплит од силината на ветрот летаа контејнери ,а падна и фасадата на Медицинското училиште. Делови од градот се поплавени од огромните бранови. Поради силното југо ,кое дува и со 120 км/час , во прекин се голем број редо...

Социјалистите договорија коалиција – заврши ли политичката криза во Шпанија ?

ПСОЕ и Унидас Подемос немаат доволно пратеници за сами да формираат влада, така што во наредните недели ќе се обидат да ги придобијат помалите левичарски , центристички и регионални партии. Денеска Санчез и Пабло Иглесијас, ли...

Ердоган се закани дека ќе прати уште џихадисти од ИД кон Европа : Еј ЕУ, Турција е различна !

„Кажав и претходно. Можеби го потценувате ова. Таа врата ќе биде отворена. Почна испраќањето на членовите на Даеш и тоа ќе продолжи.“, изјави Ердоган користејќи го арапскиот акроним за Исламската држава. „Тог...

В четврток средба Мицотакис-Заев, Грција работи на постигнување најдобар можен резултат на следниот Самит на ЕУ

 Со цел во соработка со сите лидери на земјите од Западен Балкан да постигнеме најдобар можен резултат на следната средба, изјави портпаролот на грчката Влада, Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите, одгова...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми