Последни вести

Најважни вести

МЗ: 29 нови случаи и 5 починати лица во последните 24 часа

Почина пациент од Куманово (52г), пациентка од Лабуништа-Струга (65г), пациентка од Челопек &ndas...

Почина штипјанка позитивна на Ковид 19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

Оваа информација за Канал 5 ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје .Жената која ...

„Само Вистина“ вечерва со Љупчо Зиков и Љупчо Ристовски

Почитувани сограѓани, исплашени и релаксирани, вечерва во Само Вистина ќе дебатираат Љупчо Зиков ...

Црниот бран продолжува, во Шпанија преку 700 мртви за 24 часа

Црниот бран продолжува, во Шпанија преку 700 мртви за 24 часа

Во таа земја до сега починале 13.798 лица. Денешните цифри се повисоки од вчерашните, која се пријавени 637 смртни случаи. Шпанија и понатаму е на второто место по број на смртни случаи, зад САД. Во рок од 24 часа, регистри...

Во Русија за еден ден регистрирани повеќе од 1.000 заразени од коронавирусот

Во Русија за еден ден регистрирани повеќе од 1.000 заразени од коронавирусот

Во Русија се регистрирани повеќе од 1.000 нови случаи на заразени од коронавирус во последните 24 часа, што е најголем број на заразени во еден ден од почетокот на пандемијата. Владината работна група за коронавирус пријавила ден...

Зверев мисли дека во јануари имал коронавирус,„ кашлав на секој 10 секунди“

Зверев мисли дека во јануари имал коронавирус,„ кашлав на секој 10 секунди“

Зверев за „Билд“ истакнал дека тој и неговата девојка не биле добри по враќањето од Кина каде престојувале на крајот на декември. -Јас и Бренда бевме во Кина на 28 декември. Не може да замислите колку кашлав потоа ...

Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме

Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме

Заедно се бориме против невидлив непријател кој предизвика глобална пандемија и го загрозува здравјето на нашите граѓани, но и на граѓаните ширум светот. Бројот на заболени, но за жал и на починати граѓани во целиот свет, збор...

Мицкоски: Отворено писмо до хероите, лекарите, здравствените работници

Мицкоски: Отворено писмо до хероите, лекарите, здравствените работници

 Го пишувам поради мојата желба, морална совест, но пред се обврска како човек да упатам јавна благодарност до секој еден од вас кој се жртвува себе си, својот живот и судбината на своите семејства за да ги спасите нашите жи...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми