Последни вести

Најважни вести

Телевизиски дуел на деценијата: Заев-Мицкоски во „Само Вистина“ на Канал 5 - вторник во 18:30!

Дами и господа, наши сограѓани, дојде и тој ден. ДЕНОТ НА ЧИСТАТА ВИСТИНА...САМО ВИСТИНА. Д...

„Заедно напред", слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

Пропадна и вториот обид за договор меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за законот за обвинителство

Вчерашната средба заврши без договор а најави за нова нема. Вицепремиерот за евроинтеграции Бу...

Спасовски: Ги отфрламе уцените од ИВЗ

Македонија е секуларна држава, не прифаќаме комуникација со уцени му одговори  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на реизот на Исламската верска заедница  Реисул Сулејман Реџепи, кој даде ултиматум на влада...

Колку е важен законот за обвинителството за европската иднина на земјава?

Колку е тој важен е европската иднина на земјава и дали е реално можно мнозинството да обезбеди 80 пратеници, Михајло Видимлиски разговараше со политичкиот аналитичар Агим Јонуз. Целиот разговор погледнете го во видеото.

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на владата и претседателот

Собирот мина без инциденти, а организаторите ги повикаа граѓаните и на 30 март „без страв“ да излезат на протести. Еден од организаторите, Славиша Грубиша, оцени дека опозициско единство и тесна соработка е неопход...

Потресни сведоштва на жени: Ги купуваат, а потоа ги силуваат додека не забременат

На некои жени им е дозволено да се вратат дома откако ќе родат деца, но се присилени да ги остават децата, според извештаите на „Хјуман Рајтс Воч“ (HRW). „Родив дете, а после една година Кинезот ми даде избор...

„Време е за акција.... за крај на туберкулозата", 24 март Светскиот ден на туберкулозата

Во рамки на одбележувањето на денот, утре ќе се одржи тркалезна маса на која ќе се обратат и дискутираат експерти за туберкулоза и претставници од граѓанскиот сектор кои директно работат со оваа проблематика и даваат свој придоне...

Спасени патниците од крузерот во близина на брегот на Норвешка (видео)

Осум лица се повредени, а тројца се во критична состојба, пренесува „БиБиСи“. На крузерот „Вајкинг скај“ најмногу имало Британци и Американци. Пет хеликоптери и неколку спасувачки бродови учествувале...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми